lampy labra

Jak poprawnie oświetlić pokój nastolatka?

pokojnasŚwiatło w pokoju młodzieżowym powinno być dobrze przemyślaną inwestycją, dzięki której nasze dziecko będzie mogło się zrelaksować podczas odpoczynku oraz dobrze skoncentrować podczas odrabiania zadań domowych i nauki. Bardzo ważne dla dzisiejszych nastolatków są również walory dekoracyjne, co sprawia, że aranżacja pokoju naszej pociechy nie należy do najłatwiejszych i wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doboru systemów świetlnych.

Każdy z nas był kiedyś nastolatkiem i potrzebował dobrych warunków do nauki i odpoczynku. Godziny spędzone przy biurku i nocnej lampce już zawsze będą elementem wspomnień z lat szkolnych i studenckich. Aby zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do nauki będziemy musieli przestrzegać kilku zasad, które pomogą nam właściwie urządzić jego pokój.

Światło centralne

Światło lampy sufitowej w pokoju naszego nastolatka powinno być maksymalnie zbliżone intensywnością do światła dziennego i powinno równomiernie rozpraszać się po powierzchni całego pokoju. Niezbędne będzie dopasowanie rodzaju lampy do wielkości pokoju naszego dziecka. W mniejszych pokojach idealnie sprawdzą się regulowane lampy oraz plafony zawieszone na odpowiedniej wysokości, a w dużych pokojach można zainwestować w wieloramienne żyrandole dające lepsze efekty na większych przestrzeniach. Podczas instalacji oświetlenia można też zastosować dodatkowe iluminacje świetlne, które pozwolą na odpowiednią regulację i ustawienie ostrości światła.

Kącik nauki

Aby dobrze oświetlić biurko naszej pociechy należy zacząć od jego prawidłowego ułożenia przy oknie. Otóż najlepsze rozwiązanie zakłada jego prostopadłe umiejscowienie względem okna w pokoju, dzięki czemu uchronimy nasze dziecko przed oślepiającym światłem słonecznym. Innym elementem jest wybór lampki do nauki, która powinna znajdować się 30 cm od powierzchni blatu biurka. Następna zasada, której powinniśmy przestrzegać dla dobra oczu dziecka jest ustawienie lampki po prawidłowej stronie biurka. Dla osób praworęcznych powinno się ją ustawić po lewej stronie, a dla leworęcznych po prawej. Ten zabieg pozwoli uniknąć rzucanie się cienia na zeszyty i książki podczas nauki.
Dodatkowo warto zakupić lampkę, która charakteryzuje się dość mocnym światłem poprawiającym koncentrację oraz posiadającą możliwości regulacji wysokości.

Nie zapomnij o dekoracjach

Dodatkowy element każdego pokoju dziecka sprawuje funkcję dekoracyjną, która może wspaniale współpracować z oświetleniem punktowym. Aby w pełni wykorzystać jego możliwości, warto wykorzystać do tego celu http://homelight.pl/ które wykorzystują technologie LED. Dzięki małej diodzie lampa Labra potrafi emitować doskonałej jakości światło, w różnej kolorystyce. Dobrze rzucone na takie elementy pokoju nastolatka jak póki, szafki czy dekoracje potrafią dodać całości niesamowitego uroku i nowoczesnego stylu.