tonery oryginalne

Drukowanie – zastanów się zanim kupisz zamiennik

drukZamienniki oryginalnych tonerów to produkt, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Są wybierane zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest korzystna cena. Warto jednak zapoznać się z potencjalnymi problemami, które mogą wyniknąć z używania nieoryginalnych tonerów.

Częstsze awarie

Statystyki jednoznacznie pokazują, że drukarki, w których wykorzystywano zamienniki, mogą się częściej psuć. Tonery oryginalne są na tyle drogie, że zrezygnowanie z ich zakupu może mimo to nadal okazać się opłacalne w przypadku tańszych drukarek. Na pewno jest jednak dosyć ryzykowne, gdy korzysta się z drogiego sprzętu wysokiej jakości. Nie warto ryzykować uszkodzenia takiej drukarki z powodu zamiennika tańszego o kilkadziesiąt złotych.

Problemy z gwarancją

Istnieje ryzyko, że skorzystanie z zamiennika może spowodować awarię sprzętu. To jednak nie koniec problemów, ponieważ takie rozwiązanie często prowadzi także do kłopotów z gwarancją. Firmy produkujące drukarki niechętnie patrzą na zamienniki i zalecają stosowanie tonerów oryginalnych. W przypadku używania tańszych produktów serwis może odmówić dokonania naprawy gwarancyjnej.

Gorsza jakość

Jakość wydruku w przypadku zamienników często zależy od konkretnego produktu. Zdarzają się tonery, które reprezentują dobrą jakość, ale niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich dostępnych ofertach. Tonery oryginalne dają gwarancję wysokiej jakość wydruku. Zainwestowanie w taki zakup jest związane z dosyć dużym wydatkiem, ale jednocześnie nie trzeba się obawiać, że wydruk nie spełni oczekiwań.

Czy warto korzystać z zamienników? Wbrew pozorom istnieje wielu zwolenników tonerów oryginalnych. Są to zazwyczaj osoby, którym zależy na jakości lub użytkownicy lepszego sprzętu. Z ich punktu widzenia zainwestowanie dużo większych pieniędzy na droższy toner jest dobrą inwestycją, która przekłada się na konkretne korzyści, na przykład w postaci mniejszego ryzyka awarii, a także na wyższą jakość przygotowywanych wydruków.