Wejście w dorosłość na Dolnym Śląsku

domWiele młodych osób poszukuje miejsca, w którym zamierza zapuścić korzenie i zostać na dłużej a może nawet na stałe. W tym celu budują domy, kupują mieszkania, szukają pracy, zakładają rodziny… Jest to zupełnie naturalna kolej rzeczy. Ciekawym jest natomiast fakt, że coraz częściej decydują się na zamieszkanie innego miejsca niż rodzinne tereny.

Gdzie najchętniej zamieszkaliby młodzi ludzie?

Często mówi się, że Warszawa i Kraków to miejsca, w których najchętniej zamieszkują młodzi ludzie. Z pewnością jest w tym dużo prawdy, jednak nie wszyscy są fanami tych miast i na pewno też nie wszyscy chcą tam spędzić resztę życia.

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się natomiast miasta Dolnego Śląska, przede wszystkim Wrocław, Wałbrzych oraz Legnica. Młodzi ludzie decydują się na przeprowadzkę tutaj ze względu na stosunkowo wysokie zarobki oraz duże szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Dodatkowo jest to bardzo urokliwy region, pełen tajemnic i zabytków.

Jak chcą mieszkać młodzi ludzie?

Oczywistym jest, że zakup własnego domu czy mieszkania to zobowiązanie i nie każdy młody człowiek chce je podjąć. Z drugiej strony jednak młodzi Polacy nadal preferują raczej kupowanie niż wynajmowanie, gdyż wydaje się im to być bardziej ekonomiczna opcja.

Wśród młodych osób dużo mniejszą popularnością cieszą się domy niż mieszkania, gdyż wydają się one być zdecydowanie bardziej zobowiązujące. Mimo wszystko młode małżeństwa z dziećmi często zastanawiają się nad taką opcją, gdyż jest ona bardziej komfortowa.

Inwestować w nieruchomości?

Dla wielu osób zakup dóbr takich, jak domy czy mieszkania to niemała inwestycja – i nic dziwnego, gdyż są to kosztowne zakupy. Warto jednak pamiętać, że dom położony w dobrej lokalizacji raczej nie będzie tracił na swojej wartości, podobnie jak mieszkanie.

Tym samym, nawet jeżeli nie jesteśmy przekonani, że chcemy spędzić resztę życia w danym miejscu, możemy liczyć na to, że w razie konieczności sprzedamy dom czy mieszkanie. Dla wielu osób jest to bardzo kusząca perspektywa.

Artykuł powstał we współpracy z firma Modenbud