bezpieczny plac zabaw

Co robić zimą z dzieckiem, gdy bezpieczne place zabaw są puste?

Zima jest to czas, w którym nasze dzieci narzekają wiecznie na nudę. Wtedy też place zabaw są z reguły puste, ponieważ jest nieodpowiednia pogoda. Zobacz, jak zorganizować czas dziecku, gdy przychodzi zima.

Lodowisko to miejsce, które warto odwiedzić

Zima to idealny czas, aby udać się na lodowisko, gdy bezpieczne place zabaw są wyludnione. Wbrew pozorom, już trzy-, a nawet dwulatki mogą zacząć swoją karierę łyżwiarską. Aby zachęcić młodych uczestników do zabawy są tworzone specjalne grupy nauki do gry w hokeja. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, które uczy nie tylko jak grać, ale także rozwija dziecko pod względem ruchowym. A jak to wygląda z jazdą na łyżwach? Małym dzieciom najlepiej jest zaproponować łyżwy dwupłozowe. Jednak już czterolatki mogą spróbować sił na zwykłych łyżwach. Dobrym rozwiązaniem na sam początek są klasyczne figurówki z ząbkami. Znacznie łatwiej się w nich hamuje niż w przypadku hokejówek. Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta z maluchem, to dobrze jest poślizgać się najpierw z dzieckiem w butach, by w lepszy sposób wytłumaczyć mu, co ma robić. Pamiętaj o tym, aby pokazać mu, jak jeździsz, aby mógł Cię naśladować. Oczywiście, przygotuj się na upadki, które są nieuniknione, dlatego też zaopatrz dzieci koniecznie w kask oraz ochraniacze na kolana i na łokcie.

Szaleństwo na śniegu

Jeśli spadnie śnieg, wtedy możesz w fantastyczny, a zarazem aktywny sposób spędzić czas z dzieckiem. To idealny czas, aby wyciągnąć sanki , czy tzw. „jabłuszka” do zjeżdżania z górek. Nie zapomnij o ulepieniu tradycyjnego bałwana, czy też zrobieniu anioła na śniegu. Oczywiście, jest to zaledwie kilka przykładów rzeczy, które można zrobić wraz z dzieckiem, gdy za oknem jest śnieg. Rodzice coraz chętniej wyjeżdżają w góry, aby pojeździć z dziećmi na nartach. W takim przypadku dobrze jest wykupić u instruktora lekcje dla dziecka, aby specjalista nauczył je prawidłowo zjeżdżać po stoku. W ten sposób nasza pociecha nie tylko mile spędza czas, ale także aktywnie spędza czas.

A co robić, gdy nie ma śniegu?

Niestety, każdy z nas wie, jaka zima jest w Polsce od kilku lat. W większości miast nie uraczymy zbyt wiele śniegu. Co w takim razie zrobić, jeśli bezpieczne place zabaw nie wchodzą w grę? Warto wtedy postawić na rodzinne gotowanie. Kiedy zbliżają się święta, jest to idealny czas, aby upiec razem pierniczki bądź też przygotować razem jakąś pyszną potrawę.