Place zabaw w pociągu: Baw się i ucz

place zabaw w pociągu

Aby pozyskać nowych pasażerów i uprzyjemnić podróż, PKP Intercity postanowiło stworzyć specjalną strefę, która przypadnie do gustu każdemu dziecku, a ich rodzicom pozwoli cieszyć się jazdą. Przeczytaj ten tekst i zobacz, jakie atrakcje czekają na Twoje dziecko na placu zabaw w pociągu.

Inicjatywa, która wychodzi naprzeciw rodzinom

Każdy z nas, kto ma małe dziecko, i kiedykolwiek musiał z nim jechać pociągiem, w szczególności na długiej trasie, wie, jak ciężka bywa podróż nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców i współpasażerów. Nasze najmłodsze pociechy, niestety, bardzo szybko się nudzą w trakcie jazdy, przez co bardzo często stają się marudne i w efekcie utrudniają podróż. Zająć uwagę dziecka na długie godziny jazdy to bardzo ciężka sprawa. Doskonale z tego zdaje sobie sprawę PKP Intercity oraz kanał telewizyjny Boomerang, dlatego też postanowili oni połączyć wspólnie siły i stworzyli specjalne place zabaw, które można znaleźć między innymi na trasie Warszawa-Trójmiasto. Strefa zabaw to nic innego jak jeden specjalnie wyznaczony do tego celu wagon klasy 2, który posiada 54 miejsca siedzące i kącik zabaw.

Baw się i ucz

W strefie zabaw dla dzieci znajdziemy wiele ciekawych atrakcji. Prócz klasycznych foteli do siedzenia, znajduje się tam również kolorowa przestrzeń, która została stworzona z myślą o każdym małym pasażerze. Na ścianach nasze pociechy znajdą specjalne grafiki, które zostały umieszone na ścianach. Nie tylko mają one za zadanie rozświetlić wnętrze, ale także są elementem gry. A wybór gier jest różny. Niektóre z nich polegają na liczeniu oraz rozpoznawaniu kształtów, a z kolei w innych zadaniem jest nazywanie kolorów. Poza tym nasze najmłodsze pociechy mogą bawić się w: odnalezienie różnicy na obrazkach umieszczonych na suficie, czy przeprowadzać postacie przez rysunkowe labirynty. Jak już wspominałam partnerem PKP Intercity, dzięki któremu powstały place zabaw w pociagu, jest kanał telewizyjny Boomerang, dlatego też nie mogło zabraknąć kącika w telewizją. Nic więc dziwnego, że w wagonie zostały zamontowane monitory, na których będą wyświetlane bajki znane z tego kanału, a nasze dzieciaki będą mogły je oglądać na specjalnych, bardzo wygodnych pufach, które się tam znajdują. Jak widać place zabaw w pociągu to wspaniała inicjatywa, która ma na celu uprzyjemnienie podróży nie tylko dzieciom, ale także im rodzicom.