kabiny prysznicowe

Zalety kabin prysznicowych

23Projektując łazienkę, stajemy przed ciężkim wyborem – sami musimy zdecydować, czy ustawimy w pomieszczeniu wannę, czy może kabinę prysznicową. Nawet jeśli przepadamy za długimi kąpielami w gorącej wodzie, powinniśmy się zastanowić nad tą drugą opcją. Wbrew pozorom takie niepozorne kabiny mają naprawdę sporo zalet. Co więc do nich należy?

Szybkie mycie = oszczędność czasu

Czas to pieniądz, dlatego obecnie liczy się dla nas każda, wolna minuta. Nie warto więc spędzać zbyt dużo czasu w swojej łazience, tym bardziej, że codziennie musimy wykonywać takie same zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki kabinie prysznicowej na pewno będziemy je robić szybciej. Nie będziemy musieli już czekać, aż woda wypełni całą wannę, tylko szybko wskoczymy do swojego brodzika. Szybki prysznic z rana od razu doda nam energii na cały dzień, a wieczorem pomoże się zrelaksować po ciężkiej pracy lub nauce.

Oszczędność miejsca

Nie każdy z nas może się pochwalić ogromnym, przestrzennym domu. Zwłaszcza w początkowych latach dorosłego życia stawiamy na mniejsze mieszkania, których nie powinniśmy wtedy zagracać. Do małej łazienki znacznie lepiej dopasują się kabiny prysznicowe, aniżeli ogromne wanny. Prysznic zajmie nam niewiele miejsca, a im mniej rzeczy będzie w naszej łazience, tym bardziej przestrzenne stanie się to pomieszczenie i przy tym całe nasze mieszkanie.Sami zdecydujemy również, gdzie chcemy ustawić całą kabinę – w rogu, przy ścianie lub na środku pokoju kąpielowego.

Oszczędność pieniędzy

Nie oszukujmy się, nikt z nas nie lubi niepotrzebnie wydawać swoich pieniędzy. Dlatego właśnie nie powinniśmy ich przeznaczać na zakup drogiej wanny z hydromasażem, z której i tak nie będziemy zbyt regularnie korzystać. Kabiny prysznicowe są znacznie tańsze, dlatego spokojnie możemy sobie na nie pozwolić. Dodatkowo, jeśli zakupimy brodzik znanego producenta, możemy liczyć na wysoką jakość produktu. Ominą nas wtedy drogie naprawy lub wymiana kabiny, za którą musielibyśmy przecież zapłacić.

Oszczędność wody

Ten punkt ściśle łączy się z oszczędnością pieniędzy. Jeśli bowiem przynajmniej raz w życiu robiliśmy sobie gorącą kąpiel, z pewnością wiemy, że w tym celu należy wlać do wanny ogromne ilości wody. Jeśli więc nie chcemy jej niepotrzebnie tracić, zakupmy znacznie bardziej praktyczne kabiny prysznicowe. Na szybkim prysznicu stracimy znikome ilości wody, na czym zyska również nasz portfel. Dodatkowo, zadbamy przy okazji o środowisko, bo nie będziemy niepotrzebnie wykorzystywać cennego płynu, jakim jest oczywiście woda.

Uniwersalność

Kabiny prysznicowe mogą mieć najróżniejsze kształty, wymiary oraz kolory. Bez żadnych problemów dopasujemy je więc dokładnie do swojej łazienki. Jeśli przepadamy za nowoczesnymi rozwiązaniami, wybierzmy po prostu kabiny bezramowe. Gdy cenimy sobie klasykę, zakupmy te narożne i ustawmy je w rogu swojej łazienki. Możemy również urozmaicić swój zwykły prysznic o dodatkowe funkcje. Wystarczy, że postawimy na kabinę z hydromasażem, która sprawdzi się równie świetnie, jak zwykła, klasyczna wanna.

Więcej informacji na balustrady szklane warszawa – www.republikaszkla.pl zapraszamy.