Chirurgia plastyczna

Jak przygotować się do zabiegu medycyny estetycznej?

meWypełnianie twarzy kwasem hialuronowym, wstrzykiwanie botoksu, czy korekta nosa – takie zabiegi już nikogo nie dziwią. Coraz więcej osób decyduje się bowiem zmienić swój wygląd w klinice chirurgii plastycznej, a liczba zainteresowanych usługami ciągle wzrasta. Pacjenci często jednak obawiają się, że zabieg może zakończyć się nie pomyślnie. A wystarczy dobrze się do niego przygotować, by zyskać komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Sprawdzenie kliniki

W większości krajów europejskich zabiegi z użyciem kwasów hialuronowych mogą być wykonywane jedynie przez lekarzy, którzy zdobyli odpowiednie kwalifikacje. Muszą mieć oni uprawienia do wykonywania swojego zawodu. Warto więc wcześniej sprawdzić, czy dany lekarz jest specjalistą certyfikowanym. Profesjonalna Klinika chirurgii plastycznej musi bowiem współpracować wyłącznie z dobrymi i wykształconymi specjalistami, którzy regularnie biorą udział w kongresach i dodatkowych szkoleniach. Dobrym rozwiązaniem będzie również przeprowadzenie wywiadu wśród znajomych; być może któryś z nich wykonywał na sobie takie zabiegi medycyny estetycznej i jest zadowolony z ich rezultatów. Wtedy można spokojnie wybrać się do takiego specjalisty i od razu mu zaufać.

Trzymanie się prawdy w wywiadach lekarskich

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu medycyny estetycznej, każdy lekarz przeprowadza ze swoim pacjentem dokładny wywiad medyczny, dzięki któremu diagnozuje stan zdrowia swojego pacjenta. Podczas takiej rozmowy zawsze należy być przede wszystkim szczerym. Trzeba opowiedzieć lekarzowi o wszystkich, przyjmowanych środkach medycznych i przebytych operacjach lub chorobach. Niektóre z nich mogą być bowiem przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu, z którego należy wtedy zrezygnować, aby uniknąć pogorszenia stanu zdrowia. Dodatkowo, jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w obrębie twarzy, każda klinika oferuje pacjentom sporządzenie serii zdjęć twarzy. Często po takiej „sesji” okazuje się, że pewne mankamenty wcale nie są tak dużymi wadami i nie trzeba się ich pozbywać. Lekarze proponują wtedy inne zabiegi, które mają dobrze wpłynąć na wygląd ich pacjenta, aby ten dobrze czuł się we własnej skórze.

Jakość preparatów

Niestety, nie każda Klinika chirurgii plastycznej korzysta wyłącznie z jakościowych i bezpiecznych narzędzi. Warto więc wcześniej zapoznać się z takimi preparatami i sprawdzić, czy posiadają one certyfikat CE oznaczający zgodność produktu z warunkami przyjętymi przez Unię Europejską. Jeśli pacjent chce sobie zagwarantować jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, powinien zwrócić uwagę na kliniki, które wykorzystują preparaty z oznaczeniem amerykańskiej Agencji Żywności oraz leki FDA. To właśnie te produkty będą najwyższe jakościowo i zagwarantują pozytywne przejście przez zabieg.

Chirurgia plastyczna – ArtMed jest więc ciekawą dziedziną, którą każdy powinien się zainteresować, jeśli chce coś zmienić w swoim wyglądzie. Zabiegi można wykonać w sposób całkowicie bezpieczny, jeśli pacjent się do nich wcześniej przygotuje.