Rodzaje kabin prysznicowych, a ich lokalizacja

nbAby kabina prysznicowa mogła dobrze spełniać swoje funkcje, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej kształt i ogólny wygląd, ale przede wszystkim na miejsce, w którym ma się ona ostatecznie znaleźć. To właśnie do konkretnej lokalizacji należy dopasować odpowiedni typ kabiny. Oto najpopularniejsze rodzaje tych urządzeń:

kabina wolnostojąca

Dobrze sprawdzi się wyłącznie w większych łazienkach. Wiele osób jednak zniechęca się do jej kupna, gdyż wolnostojące kabiny prysznicowe są dość drogie. Jednakże wykonuje się je z jakościowych materiałów, dzięki czemu służą świetnie przez długie lata. Umieszcza się je w miejscu, do którego można doprowadzić instalację wodną.

Kabina narożna

Inaczej zwana kabiną narożnikową. To zdecydowanie najczęściej wykorzystywany model, gdyż sprawdza się on zarówno w dużych, jak i bardzo małych łazienkach. Takie kabiny prysznicowe ściśle przylegają do dwóch ścian łazienki, dlatego są łatwe w montażu oraz w czyszczeniu.

Kabina asymetryczna

To również kabina narożna, jednakże w tym przypadku jeden bok stykający się ze ścianą pomieszczenia jest dłuższy. Zdecydowanie daje to oryginalny i niepowtarzalny efekt, jednak czasem takie rozwiązanie bywa mało praktyczne.

Kabina trójścienna

Jest to kabina przyścienna, która przylega wyłącznie do jednej ściany pomieszczenia. Pozwala to na stworzenie nietypowej aranżacji łazienki. Kabina sprawdzi się i w dużych, i w małych pomieszczeniach, bo nie musi zajmować wiele miejsca.

Kabina wnękowa

Wnękowe kabiny prysznicowe składają się wyłącznie z drzwiczek. Montuje się je więc we wcześniej przygotowanych wnękach łazienkowych. Sprawdzają się w nowoczesnych pomieszczeniach, gdyż są kwintesencją minimalistycznego stylu.

Kabina wannowa

To ciekawe połączenie kabiny prysznicowej i zwykłej wanny. Zdecydowanie ten model jest bardzo funkcjonalny, gdyż można z niego korzystać na wiele, różnych sposobów. Sprawdzi się jednak tylko w sporych pomieszczeniach, ponieważ może przytłaczać niewielkie przestrzenie.

Parawan wannowy

To świetny zamiennik klasycznych kabin prysznicowych. Parawan można spokojnie zamontować na istniejącej już wannie i zyskać przy tym dwie rzeczy w jednej. Dzięki temu za pomocą tego urządzenia można zarówno wziąć szybki prysznic, jak i zaznać przyjemnej kąpieli w gorącej wodzie.

Oczywiście kabiny różnią się także i samym kształtem, rodzajem brodzika oraz drzwiczkami, które zostały w nich zastosowane. Najlepiej więc zapoznać się na początku z ofertą sklepów z urządzeniami sanitarnymi i zobaczyć, co proponują one klientom. Dopiero później można podjąć decyzję o wyborze kabiny.