drzwi szklane warszawa

Rodzaje drzwi szklanych

drzwiDostępnych modeli drzwi na rynku jest naprawdę bardzo dużo. Są one zróżnicowane między innym pod względem materiału, z którego zostały wykonane, sposobu montażu czy ułożenia i rodzaju klamki. Oczywiście każdy typ sprawdzi się w innym rodzaju pomieszczenia, każdy z nich znajduje się także w innych przedziałach cenowych, co oczywiście determinuje to, kto może sobie na nie pozwolić.

Spośród wszystkich dostępnych rodzajów, szczególnie polecić można drzwi szklane warszawa, które charakteryzują się przede wszystkim prostą i atrakcyjną formą, łatwym montażem oraz niską ceną.

Rodzaje drzwi szklanych

Ich uniwersalność sprawia, że mogą być stosowane zarówno w biurach, budynkach usługowych, różnego rodzaju sklepach, ale również w domach, gdzie stanowią bardzo miłe dla oka uzupełnienie ogólnej aranżacji.

Nasze możliwości zastosowania drzwi szklanych zostają jeszcze poszerzone, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż dzielą się one na kilka typów, które związane są przede wszystkim ze sposobem ich działania.

Biorąc to pod uwagę, należy wymienić przede wszystkim drzwi szklane:

– wahadłowe,
– przesuwne wiszące,
– przesuwne spoczywające,
– kasetowe.

Produkty wahadłowe

Pierwsze rozwiązanie jest na rynku najpopularniejsze i jest stosowane przeważnie w restauracjach oraz różnego rodzaju kuchniach, gdzie liczy się przede wszystkim szybkość działania oraz wygoda pracujących tam pracowników

Montowane są one na specjalnych zawiasach, które umożliwiają otwieranie drzwi po popchnięciu ich środkowej części. Charakteryzują się one przede wszystkim sporą wygoda użytkowania, gdyż wystarczy jedynie lekkie pchnięcie, aby otworzyły się na oścież. Wszystko to sprawia, że bez żadnego problemu przetransportujemy przez nie wózek z jedzeniem bądź stoli na kółkach. Aby dodatkowo ułatwić korzystanie z nich, stosowane są tak zwane samozamykacze, za sprawą których sterowanie drzwiami jest bardzo proste.

Drzwi przesuwne i kasetowe

Wiszące przesuwnedrzwi szklane warszawa wyróżniają się przede wszystkim tym, iż zajmują bardzo mało miejsca. Otwierają się one w bok, dlatego wprost idealnie nadają się do pomieszczeń małych, w których każdy metr ma znaczenie. Ich montaż związany jest z przytwierdzeniem specjalnej prowadnicy, która znajduje się u góry. To właśnie po niej drzwi się przesuwają.

Jeżeli chodzi natomiast o drzwi przesuwne spoczywające, do czynienia mamy z szyną, która znajduje się na dole. Cały ciężar drzwi szklanych spoczywa właśnie na niej, dlatego musi zostać wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów. Decyzja związana z wyborem drzwi przesuwnych wiszących bądź spoczywających zależy od naszych indywidualnych preferencji. Tego typu rozwiązania stosowane są zazwyczaj w siedzibach biur oraz budynkach usługowych.

Ostatnią kategorię tworzą drzwi szklane kasetowe, które są bardzo podobne do produktów przesuwnych. Jedyną różnicą ich dzielącą jest fakt, iż po otwarciu chowają się one w ścianę, dzięki czemu zajmują one jeszcze mniej miejsca. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które jednak wymaga od nas poniesienia dodatkowych kosztów.