cynk w sprayu

Cynk w sprayu rozwiąże nasze problemy z korozją?

Zauważyłeś, że podwozie twojego samochodu zaczyna rdzewieć? A może na progach pojawiły się pierwsze rude kropki. Reaguj od razu, ponieważ jeśli zaniedba się rdze w pojeździe, to bardzo szybko rozprzestrzeni się, a wartość czterech kółek zacznie bardzo spadać. Możesz też temu zapobiegać.

Dlaczego nasze samochody rdzewieją?

Dawniej w warsztatach samochodowych ustawiały się kolejki do tego, aby uzyskać zabezpieczenie antykorozyjne. Te czasy się skończyły, a to dlatego, że kierowcom wydaje się, że sposoby wytwarzania nadwozia są tak nowoczesne, że rdza ich nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, kupując nowy samochód ma on warstwę antykorozyjną na wszystkich elementach, ale ona również się ściera. Nie ma możliwości, żeby wytrzymała przez najbliższe 15-20 lat, może będzie trwała przez 5, ale i to nie jest pewne. Najczęściej rdza rozpoczyna się w miejscach niewidocznych dla oczu, później zauważamy je w nadkolach czy na podwoziu, ale wtedy trzeba już działać. Można uzupełnić fabryczną ochronę, ale należy o tym pamiętać co 2-3 lata. Tanim i dobrym sposobem jest natomiast zaopatrzenie się w cynk w sprayu, który nałożony na newralgiczne miejsca, zapewni na nim ochronę.

Po wypadku będzie rdzewiał szybciej

Cynk w sprayu warto również wykorzystać jeśli zdarzył nam się wypadek lub stłuczka. Po uszkodzeniach blacharskich łatwiej powstaje rdza, dlatego tym bardziej należy zabezpieczyć swój samochód. Jeśli nawet nie zamierzamy go trzymać do momentu jego całkowitego rozsypania, to samochód zachowany pod względem korozji, zawsze będzie nam łatwiej sprzedać. Możemy również udać się do specjalistów, którzy w profesjonalny sposób zabezpieczą nam podwozie i nadwozie używając na przykład wtryskiwania ciśnieniowego. Pamiętajmy jednak, że przed rozpoczęciem zabezpieczania, należy nasze cztery kółka dokładnie umyć i wysuszyć. Wtedy preparaty będą na pewno miały lepszy efekt. Na rynku znajdują się również preparaty wtryskiwane za pomocą mgły olejowej, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na łatwość docierania do trudno dostępnych miejsc. Niezależnie od tego, jeśli postanowimy oddać nasz samochód do warsztatu w celu zapewnienia mu ochrony antykorozyjnej, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Pamiętajmy również, że będzie ona działać maksymalnie do dwóch lat.