ciśnieniomierze nadgarstkowe

Dla kogo ciśnieniomierze nadgarstkowe?

Ciśnieniomierze nadgarstkowe to bardzo popularne urządzenia, które posiada w domu praktycznie każdy z nas. Są przede wszystkim bardzo małe, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i możemy je ze sobą nosić. Również wyniki pomiarów są precyzyjne, a także badanie trwa bardzo krótko. Jednak czy jest to urządzenie przeznaczone dla każdego?

Osoby, dla których nie wskazane jest korzystanie z ciśnieniomierzy nadgarstkowych

Ciśnieniomierze nadgarstkowe są bardzo popularnymi produktami, na których zakup decyduje się coraz więcej pacjentów. Jednak należy pamiętać, iż choć są to doskonałe urządzenia, które pomiar wykonują bardzo szybko, nie są one przeznaczone dla każdego. Zatem kto nie powinien korzystać z ciśnieniomierzy nadgarstkowych?

Przede wszystkim osoby, które są bardzo otyłe, nie powinny korzystać z ciśnieniomierzy nadgarstkowych. Również dotyczy to pacjentów, u których stwierdzono miażdżycę. Wówczas, jeżeli u takich osób zostałby wykonany pomiar wspomnianym urządzeniem, mógłby nie być dokładny. Jest to uzależnione od przekroju naczyń krwionośnych. W nadgarstku są one znacznie mniejsze, niż w innej części naszego ciała. Warto wiedzieć, iż przykładowo wspomniana miażdżyca nie wpływa dobrze na elastyczność tętnic, które powinny być w miarę elastyczne, a przede wszystkim zdrowe, aby móc wykonać pomiar na nadgarstku. Z tego powodu osoby chorujące na miażdżycę lub też otyłe, które wykonają pomiar na nadgarstku, otrzymają zupełnie inne wyniki niż w przypadku, gdyby wykonały podobny pomiar ciśnienia, jednak już na ramieniu.

Osoby, które mogą korzystać z ciśnieniomierzy nadgarstkowych

Jak już wcześniej zaznaczono, istnieje pewna grupa osób, która nie powinna korzystać z ciśnieniomierzy nadgarstkowych, ze względu na możliwość błędnego pomiaru. Jednak pozostałe osoby, które nie zmagają się z miażdżycą lub też nie są bardzo otyłe, z powodzeniem mogą korzystać z tego typu urządzenia. Ważne jest jednak, aby przed pomiarem przestrzegać kilku reguł, jeżeli zależy nam na prawidłowym wyniku. Przede wszystkim nie należy spożywać zbyt obfitych posiłków, a także palić wyrobów tytoniowych, czy też spożywać alkoholu. Do badania powinniśmy przystąpić będąc w pełni wypoczętym, a także odstresowanym. Nie możemy się przy tym denerwować, ani dokonywać pomiaru bezpośrednio po wysiłku fizycznym.

Warto posiadać w swoim domu ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jest to urządzenie, które nie zajmuje dużo miejsca. Ponadto możemy go zakupić w wielu sklepach w bardzo atrakcyjnej cenie. Jednak musimy mieć świadomość, iż często w wielu nagłych przypadkach, to właśnie ciśnieniomierz nadgarstkowy może uratować nam życie. Nierzadko zdarza się, iż osoba, która źle się poczuje, mierzy swoje ciśnienie i okazuje się, iż należy wezwać karetkę. Jeżeli pragniemy żyć długo i tym samym być zdrowi, należy zadbać wcześniej o swoje zdrowie i dokonywać systematycznych pomiarów.