Villeroy & Boch umywalka może zepsuć lub upiększyć naszą łazienkę

Jak każde pomieszczenie w domu, łazienka dla nas jest równie ważna, dlatego staramy się, żeby była estetyczna, funkcjonalna i praktyczna. Bardzo ważne okazuje się jej zaprojektowanie, ponieważ drobne błędy mogą być dla nas bardzo kłopotliwe w przyszłości. Na co uważać podczas urządzania naszego pomieszczenia do kąpieli?

Wielkość łazienki determinuje wiele decyzji

Oczywiście tyczy się to głównie tych pomieszczeń, które mają mały metraż. Choć tak naprawdę te naprawdę spore łazienki również ciężko jest zagospodarować ze względu na to, że mamy bardzo dużo niewykorzystanej przestrzeni, sprzęty się tam gubią i może nam się wydawać, że jest po prostu pusto. Od wielkości zależy zazwyczaj czy decydujemy się na wannę czy prysznic. Producenci dają nam jednak możliwość, nawet przy mniejszych łazienkach, wybrać te dwie opcje połączone. Nie ma się jednak co oszukiwać, nawet jeśli wybierzemy taki sprzęt, ale nie będzie on długi, to nasza wanna nie będzie sprzyjała długim kąpielom ze względu na niewygodę. Również Villeroy & Boch umywalka musi być dobrana do wielkości. Warto wziąć pod uwagę, że małe umywalki, do 60 cm szerokości, powinny być głębsze. Szerokie mogą być natomiast płytsze. W największych łazienkach można ustawić dwie umywalki, co ułatwia poranne przygotowywanie się, jeśli w domu mieszka więcej osób.

Co warto wziąć pod uwagę przy projektowaniu?

Przede wszystkim, jeśli zostały wybrane już przez nas wielkości takich rzeczy jak wanna, toalety i Villeroy & Boch umywalka i wiemy, gdzie mają stanąć, to zaplanujmy gdzie postawić pralkę. To zawsze najtrudniejsza część, ponieważ pralki, mimo że w różnych rozmiarach, zawsze zajmują sporo miejsca. Pamiętajmy również, że musi ona stać kawałek od ściany ze względu na odpływ, więc jeśli kupiliśmy pralkę o głębokości 60 cm, ze względu na to, że nie chcemy, żeby bardzo wystawała, to musimy się nastawić, że w rzeczywistości zajmie nam co najmniej 80 cm od ściany. Weźmy również pod uwagę otwieranie drzwiczek, żeby nic tego nie blokowało, możemy się w tym przypadku zdecydować na pralkę pakowaną od góry. Po wszystkim dobierzmy jeszcze odpowiednie meble, które nie zagracą nam łazienki.