Tylko certyfikowane place zabaw są na pewno bezpieczne

Chodzisz po swojej miejscowości i nie możesz znaleźć placu zbaw, który odpowiadałby Twoi m wymaganiom? Wcale się nie dziwimy. Niestety, w Polsce jest jeszcze wiele miejsc do zabaw dla dzieci niedostosowanych do ich potrzeb i nie remontowanych od lat.

Dbaj o dziecko

Wiadomo, że chcemy dla swoich dzieci wszystkiego, co najlepsze, dlatego nie tylko kupujemy im jedzenie najwyższej jakości, edukacyjne zabawki, które mają rozwijać nasze maleństwa, ale również poszukujemy miejsc do zabawy dla maluchów, które są bezpieczne i ciekawe. O takie niestety nadal jest w niektórych miejscach bardzo trudno. Plac zabaw, aby był bezpieczny powinien być przede wszystkim kontrolowany po postawieniu przez fachowców, przynajmniej raz na rok. Rzeczywistość weryfikuje te założenia,. Nieraz widać na podwórkach huśtawki, zjeżdżalnie i drabinki, które wyglądają, jakby zaraz miały się przewrócić, dlatego niektórzy rodzice bywają na placach z dziećmi z dala od swojego bloku, czy domku. Starajmy się zmienić tę negatywną praktykę. Nowe certyfikowane place zabaw powinny zastąpić w całym kraju te przestarzałe, najczęściej metalowe, nieciekawe i niebezpieczne miejsca. Nowoczesny plac zabaw posiada certyfikaty, które stanowią gwarancję, że jest on wykonany z materiałów przyjaznych dzieciom, że został zaprojektowany tak, by żadnemu dziecku nie stała się krzywda, że po prostu jest bezpieczny. Poszczególne elementy oraz całe zastawy są dokładnie testowane, ponieważ dzieci lubią korzystać z wszelkich urządzeń niekoniecznie zgodnie z ich przeznaczeniem, takie sytuacje trzeba przewidzieć, jest to możliwe tylko dzięki tak dokładnym testom.

Fantazyjnie i bezpiecznie

Bezpieczeństwo jest niezwykle istotne i dlatego wybierasz certyfikowane place zabaw, ale równie ważne jest to, by plac zabaw był przemyślany pod kątem estetycznym. Fantazyjne pomysły, spektakularne rozwiązania, kolorowe gadżety to wszystko, co wyróżnia właśnie nasze zestawy. Każdy z nich jest inny, wspólnie tworzą poszczególne serie, warto rozmawiać z dzieckiem na temat tego, który podoba mu się najbardziej. Wtedy bez problemu zdecydujesz, jaki placyk postawić właśnie w swoim ogrodzie. Skoro każdy jest bezpieczny to zdecydować musi to, który jest najbardziej zgodny z charakterem naszego dziecka. Jedno będzie wolało bardzo pomysłowy plac z serii Sport, w którym od rana do wieczora będzie mogło wspinać się i biegać, inne dzieci z kolei preferują bardziej klasyczne rozwiązania, których u nas również nie brakuje. Mali miłośnicy dalekich podróży na pewno nie pogardzą zestawem z serii orient. Taka różnorodność sprawia, że ciężko jest podjąć decyzję, jednak jakiegokolwiek zestawu nie wybierzecie, będziecie na pewno bawić się bezpiecznie.

W szkole i w domu

Nasze certyfikowane place zabaw sprawdzają się w wielu lokalizacjach: w ogrodach domowych, szkolnych, ale również na osiedlowych podwórkach, gdzie bywa wiele dzieci.