Lampy designerskie w przedszkolach

Wrzesień to nie tylko czas nauki w szkole, ale również rozpoczęcie zajęć w przedszkolu. Dzieci, które przychodzą do placówki po raz pierwszy są przestraszone i nie wiedzą jak się zachować. O tym, jak maluch będzie się czuł w nowym miejscu decyduje wiele czynników. Ważny jest sam wygląd pomieszczenia.

Dzieci lubią kolory

Wnętrze powinno być przede wszystkim przyjazne, pełne zabawek i pomocy dydaktycznych, ale również kolorowe. Najlepiej, by dominowały żywe barwy, jak żółty, zielony, pomarańczowy. Wielu menadżerów decyduje się na zastosowanie kolorowych wzorów i naklejek, które wyglądają naprawdę dobrze i sprawiają, że wnętrze nabiera przyjaznego charakteru. Istotnym elementem są również lampy designerskie. Obecnie produkowane modele są bardzo różnorodne i wielobarwne. Do tego są łatwe w konserwacji. Wiele z nich jest wykonanych z dobrej jakości tworzywa sztucznego, np. przezroczystego polietylenu. Klosze mogą mieć zarówno jeden odcień, jak również kilka rożnych barw. Po zapaleniu lampy uzyskuje się niesamowity efekt, który przypomina grę światłem. To bardzo podoba się dzieciom, które patrzą na to z ciekawością. Takie drobne elementy, które przyciągają wzrok są bardzo istotne, bo uspokajają i umożliwiają szybszą adaptacje w nowym miejscu. Oczywiście nie bez znaczenia są też inne elementy, jak funkcjonalne mebelki dopasowane do wzrostu przedszkolaków, a także zabawki – najlepiej , by były edukacyjne.

Dobra kadra to podstawa

Samo wyposażenia wnętrza, choć nie jest najważniejsze, to jednak może pomóc. Nie bez znaczenie jest jednak dobra kadra nauczycielka. Wychowawczynie powinny być cierpliwe i mieć dobre podejście do maluchów. Tylko w ten sposób można stworzyć optymalne warunki do rozwoju i pomóc w przejściu trudnego okresu adaptacyjnego. Później będzie już znacznie łatwiej zarówno maluchom, jak ich opiekunkom, jednak ten początkowy czas może sprawiać wiele kłopotów. Dzieci zmieniają środowisko. Opuszczają na kilka godzin miejsca, w których czuły się bezpiecznie, by być w środowisku nieznanym, gdzie obowiązują zupełnie inne warunki. Nauczycielki nie są w stanie poświęcić tyle samo uwagi maluchom co rodzice, bo mają pod opieką całą grupę. Stąd też przedszkolaki mogą się czuć początkowo nieswojo. Nauczycielki muszą się wykazać odpowiednią wiedzą. Jeśli dziecko się zrazi, nie będzie chciało przychodzić do przedszkola. Dlatego tak ważne jest znalezienie dobrych opiekunek ze sporym doświadczeniem, a przede wszystkim cierpliwością. Przedszkolaki muszą się odnaleźć i dobrze czuć. W ten sposób można stworzyć przyjazny klimat do rozwoju, bo w wieku przedszkolnym dzieci robią ogromne postępy w mowie. Stopniowo stają się samodzielne i uczą zachowania w grupie społecznej. Żeby zapewnić im optymalne warunki, należy zadbać o wiele rzeczy. Kolorowe lampy designerskie i atrakcyjne zabawki nie są może najważniejsze, ale z pewnością pomagają w adaptacji. Warto zwrócić uwagę na takie drobne z pozoru elementy. Tylko jeśli wszystko będzie dobrze zorganizowane będzie można osiągnąć dobry rezultat.