Rolety dzień noc – idealna osłona okna

New-arrival-rgxzr-shalian-roller-font-b-shutter-b-font-font-b-window-b-font-blindsIntensywne promieniowanie słoneczne sprawia, że pomieszczenia mogą się mocno nagrzewać. Jest to dokuczliwe, szczególnie latem. Na szczęście na rynku istnieje szeroki wybór różnego rodzaju osłon okiennych, dzięki którym można zapewnić sobie we wnętrzu swojego domu przyjemny chłód, nawet przy największych upałach za oknem.

Rolety na dzień i na noc

Rolety dzień noc są rodzajem nowoczesnej osłony okiennej. Są one wykonane z tkaniny, która posiada naprzemienne pasy materiału, oddzielone przestrzenią przepuszczającą światło. W czasie zwijania rolety poszczególne pasy nachodzą na siebie, dzięki czemu można bardzo dokładnie zaciemnić całe pomieszczenie.

Rodzaje rolet dzień noc

Rolety dzień noc sprzedawane mogą być w różnych wersjach. Pierwsza to wersja z kasetą i prowadnicami. Rolety te montuje się bezpośrednio na oknie. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż można z powodzeniem otworzyć okno, a roleta nie będzie w niczym przeszkadzać. Dostępne są także rolety mini, bez kasety, które mają system bezinwazyjnego montażu. Ostatnim rodzajem są rolety naścienne, które zasłaniają całą ścianę z oknem. Montuje się je do ściany za pomocą specjalnych haczyków.

Rolety do pomieszczeń użyteczności publicznej

Do zaciemniania okien w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy urzędy zazwyczaj wybiera się rolety pionowe tzw. verticale. Doskonale chronią przed nadmiernym nagrzaniem i nasłonecznieniem pomieszczenia. Mogą zasłonić całą ścianę. Dostępne są w szerokiej ofercie kolorów i wzorów. W pomieszczeniach użyteczności publicznej coraz częściej stosuje się również rolety antywłamaniowe. Zapewniają nie tylko ochronę przed światłem, ale także przed kradzieżą czy włamaniem.