lampy wiszące

Jak nadać swojemu mieszkaniu przytulności w zimowe dni?

sdjskZima to czas, w którym coraz więcej czasu spędzamy w domowych pieleszach. Nic dziwnego, skoro za oknem wita nas zimowa zawierucha a na termometrze przerażająca minusowa temperatura. Gdy więcej czasu spędzamy w domu, warto zadbać o to, by pomieszczenie, w którym przebywamy, było miłe, ciepłe, wygodne i komfortowe.

Po pierwsze oświetlenie

Gdy dni są coraz krótsze, a wieczory coraz dłuższe powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie. To ogólne powinno dawać nam jak najwięcej światła, ale nie powinniśmy zapominać także o oświetleniu punktowym. Dobrym źródłem oświetlenia powinny być dla nas lampy wiszące, lampy stołowe, lampy biurkowe, lampy stojące, girlandy świetlne, oświetlenie led i wiele innych.

Lampy wiszące to jednak nie wszystko w ponure jesienne dni, szczególnie wtedy, gdy chcemy oddać się pracy, hobby, czy rozrywkom. Do każdej z tych czynności potrzebujemy odpowiedniego światła.

Gdy lubimy szyć bądź spędzamy długie godziny przy biurku, powinniśmy zadbać o odpowiednią lampkę stołową. Taką, która oświetli odpowiednio miejsce naszej pracy. W końcu o wzrok należy dbać! A złe oświetlenie wymaga od naszego narządu wzroku wzmożonej pracy, co może powodować nasze zmęczenie, rozdrażnienie, a nawet bóle głowy! Jak widać, nie należy lekceważyć zapewnienia sobie jak najlepszych warunków pracy przy dobrym oświetleniu.

Zimową porą lubimy także zadbać o przytulność i klimat pomieszczenia. W wyczarowaniu miłej atmosfery pomogą nam już wcześniej wspomniane girlandy świetle w formie lampek, czy też trend ostatnich sezonów cotton balls, czyli lampki w dużym okrągłym kształcie.
Wystarczy takowe lampki zawiesić w wybranym przez nas miejscu, by nadać odpowiednią atmosferę naszym wieczorom z książką, czy dobrym filmem.

Prócz oświetlenia

Zimą warto zadbać o odpowiednią aranżację naszego mieszkania. Sprawdzą się ciepłe barwy, które wizualnie ogrzeją nasze pomieszczenie. Powinniśmy także zadbać o dodatki w energetycznych kolorach, szczególnie w te dni, w które tak ciężko wstać nam z łóżka. Nic dziwnego, że jesienią i zimą kupujemy najwięcej kubków, czy akcesoriów kuchennych- dodają nam siły w lodowate poranki. Do tego jesienią i zimą mamy chęci i czas na kulinarne eksperymenty. Warto wykorzystać stosownie te długie wieczory, które daje nam jesień i zima. Latem nie będziemy mieli chęci, by spędzić w kuchni dwie godziny- teraz jak najbardziej! Szczególnie że rozgrzany piekarnik daje tak przyjemne ciepło!

Warto zadbać o aranżację naszego mieszkania na okres jesienny i zimowy. Dokupienie odpowiednich lamp, czy zadbanie o klimatyczne oświetlenie sprawi, że przyjemnie będzie nam się spędzało długie godziny w domu. Do tego wystarczy trochę zmienić dekorację, by czuć się dobrze we własnych czterech ścianach, gdy za oknem szaleje najprawdziwsza zima. Takie ocieplenie wnętrza wpłynie kojąco na nasze samopoczucie i nerwy, które to przecież mogą być zszargane po godzinnym staniu na przystanku autobusowym przy ogromnym mrozie. Inwestujmy za to w ciepłe światło i dodatki w kolorach, które wizualnie nas ogrzeją.