Świetlny wybór

Każde wnętrze nabiera unikatowego i oryginalnego wyrazu dzięki dodatkom, jakie w nim umieszczamy. Każda nawet mała zmiana może wpłynąć na wygląd i klimat pomieszczenia. Jeśli potrzebujesz jakiejś odmiany, może dobrym i nie wymagającym większego kłopotu pomysłem jest zmiana oświetlenia? Światło potrafi doskonale modelować wnętrza.

Oświetlenie należy dobierać kierując się tym, czego oczekujemy tzn. jaki efekt chcemy uzyskać oraz jakie mamy na to warunki. Na rynku dostępne są tysiące modeli różnego rodzaju oprawek, kinkietów, żarówek. Wybierając żyrandole do salonu należy zwrócić uwagę na długość żyrandola. W salonach z oświetleniem pomieszczenia są zazwyczaj wysokie.

Należy przemyśleć jakiej wysokości jest nasz pokój i wyobrazić sobie jaka długość będzie wyglądała najlepiej. Do wyboru jest wiele rodzajów żyrandoli – zwisające, rozgałęzione, umieszczane bezpośrednio przy suficie. Kolejna rzecz, którą powinniśmy rozpatrywać to wielkość pomieszczenia oraz jego oświetlenie naturalne.

Jeżeli pokój jest duży i niezbyt jasny należy zdecydować się na większą ilość punktów świecących i jaśniejsze klosze, które będą lepiej rozświetlały wnętrze. Nowoczesne technologie pozwalają nam zaoszczędzić sporą ilość energii świetlnej przy wykorzystaniu żarówek LED. Warto w takiej sytuacji wziąć pod uwagę jak przystosowane są żyrandola do salonu do takiego rozwiązania.

Kiedy już jesteśmy zdecydowani na konkretny typ żyrandola, natężenie światła jakie ma emitować i jakie żarówki powinien mieć przystosowane do eksploatacji, pozostaje nam już tylko kwestia wizualizacji, która jest dyktowana naszym gustem, upodobaniami i wyobraźnią. Spośród dostępnych na rynku modeli na pewno znajdziemy odpowiedni żyrandol, który będzie idealnie współgrał z wystrojem wnętrza, nada mu odpowiedni charakter i klimat oraz stworzy funkcjonalne miejsce zgodne z jego przeznaczeniem.

Sprawdź żyrandole do salonów jakie są w Kemarze.