meble rattanowe

Pokój dziecięcy i meble rattanowe

meble rattanoweUrządzanie pokoju dziecięcego to niesamowita przyjemność praktycznie dla każdej mamy. Taka aranżacja jest z reguły długo planowana i dobrze przemyślana, ponieważ chcemy by pokój naszej pociechy był nie tylko estetyczny, ale i bezpieczny. Kompletując sprzęt do pokoju malucha warto wziąć pod uwagę meble rattanowe ze względu na ich liczne zalety. Szczególnie pokochają je miłośnicy natury i modnego dziś trendu ekologicznego. Naturalny rattan jest bowiem zupełnie nietoksyczny, nawet jeżeli na chwilę trafi do buzi malucha, co się czasami zdarza.

Przytulność i bezpieczeństwo.

Przede wszystkim rattan ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono bezpieczne i przytulne, a nawet nieco egzotyczne, ze względu na pochodzenie materiału. Na pewno każdy maluch bezie się dobrze czuł w t

akim otoczeniu. Ponadto te sprzęty są lekkie, tak, że nawet przedszkolak może je sam przestawiać i przesuwać. Jak widać inwestycja może więc posłużyć nam i naszym dzieciom przez wiele lat. Ponadto forma mebli rattanowych sprawia, że dziecko nie zrobi sobie krzywdy uderzając się w nie, ponieważ wiele z nich ma opływowe kształty i takie można wybrać do dziecięcego pokoju.
Jeżeli chodzi o kolorystykę, możemy wybrać naturalny kolor tych pnączy palmowych, bądź postawić na biel czy pastelowe meble. Z czasem, kiedy barwa sprzętów nam się znudzi, można je pomalować, albo wymienić, ze względu na ich relatywnie niską cenę.

Alternatywa dla natury.

W pokoju dziecka sprawdzą się także meble technorattan, które doskonale imitują naturę, a mają jeszcze więcej zalet. Są ponadto równie estetyczne i dają wrażenie przytulności a przy tym ciężko je na pierwszy rzut oka odrzucić od zwykłych mebli rattanowych.
Obydwa rodzaje mebli można bez problemu wynieść na zewnątrz, by zaaranżować dziecku miejsce zabawy na świeżym powietrzu. Później lekkie meble łatwo przeniesiemy znów na ich miejsce.

Rattan i technorattan to tworzywa, których zalety zau

ważyły nie tylko mamy. Dobrze spełniają swoja rolę jako meble hotelowe, będąc uzupełnieniem zwykłych mebli drewnianych.

Więcej na temat mebli rattanowych dowiesz się na http://www.homegardenart.pl/pl/c/Meble-Rattanowe/143